Terasa z dřevoplastu, perfektní volba!


Přírodní materiál je nádherná věc. Pokud máte dostatek času na jeho údržbu, je možné si jej dopřát. Ale kdo má v dnešní době čas? Pokud víte, kolik práce dá udržet dřevěnou terasu po celý rok v krásném stavu, určitě oceníte dřevoplast.

Moderní materiály dovedou vytvořit dokonalou iluzi přírodního vzhledu a k tomu jsou navíc i  naprosto nenáročné na jejich údržbu. Dřevoplast si dokonale zachovává nádherný vzhled dřeva. Disponuje obrovskou výhodou oproti přírodnímu dřevu, protože je o mnoho snadnější jej udržovat. Dřevoplast nebo také woodplastic composite, ve zkrace WPC je vyrobený z materiálu složeného z části dřeva i části plastu. Na terasy je naprosto nepřekonatelný. Výborně se také hodí na plot či obložení vašich bazénů.

Výhody dřevoplastu

V první řadě je to vysoká odolnost vůči změnám počasí. Výborně snáší vliv mrazu i sníh, nevadí mu déšť ani voda z bazénu, je odolný vůči slunečními záření i výrazným povětrnostním vlivům. Co víc si přát? Při srovnání se dřevěnou terasou je to naprostý unikát. Co se týká zmíněných bazénu, nevadí mu ani chlorovaná či slaná voda. Na UV záření nereaguje vyblednutím a má vysokou barevnou stálost.

U tohoto materiálu také nehrozí, že si zadřete třísku. Dále pak k výhodám řadíme i to, že se prkna nemusí mořit či lakovat. Vystačíte si s vodou a saponátem. Jsou odolné proti hmyzu, hnilobě a dřevokazným houbám.

Montáž a pokládka

Máte obavu, že takovou terasu nepoložíte sami? Hoďte je za hlavu. Odborníky si můžete najmout vždy, ale s WPC to zvládnete hravě i svépomocí. Prkna se pokládají na jejich nosiče pomocí známé metody skrytých klipů. Technologie je již dlouho známá a její použití je velmi snadné. Nemusíte se obávat trčících hřebíků nebo vrutů.

Zmíněné nosiče je možno postavit na podklad, který je původní. Většinou tedy na beton nebo i dlažbu. Pokud tam nic takového není a musíte základ stvořit, dbejte na kvalitní přípravu a zpevnění podloží. To je možno zhotovit pomocí štěrkového základu, které musí být zcela v rovině.

Pokud máte vaše podloží nepropustné, což je většinou již zmíněný beton či izolace, dbejte také na správný spád kvůli dobrému odtoku vody. Vždy zvolte směr od domu, anebo také od nejvyššího bodu, kde vlastně terasa začíná. Před samotnou pokládkou prken se také pod prkna umisťuje podpůrná konstrukce, zajišťující cirkulaci vzduchu.

Chcete krásnou terasu, o kterou se nemusíte moc starat? Stačí si prostě vybrat vhodný odstín WPC ze široké nabídky a můžete mít terasu podle svých představ.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *