Připravte se na home office díky novému počítačiCelosvětová situace v současné době mnoho pracujících postavila do nové situace. Stále více z nás si zvyká na práci v režimu home office. Jak se na ni vybavit?

Co by měl splnit počítač na home office?

V první řadě se samozřejmě nároky odvíjejí od typu činnosti. Grafické profese, tedy videoeditoři, architekti, ilustrátoři nebo počítačoví modeláři mají na počítač nejvýraznější nároky. Potřebují dostatečně výkonné zařízení s kvalitní grafikou.

Méně výkonné zařízení využijí lidé na klasickou kancelářskou práci a běžnou administrativu v podobě práce s dokumenty, vyřizování e-mailu apod. Ani v tomto případě se však výkon nevyplatí zcela poddimenzovat.

Klasický domácí počítač je zpravidla multifunkční zařízení, které nám slouží pro práci i pro zábavu. Budete-li si chtít občas zahrát hru, ať už vy nebo vaše děti, je nutné, aby na to zařízení svými parametry dostačovalo.

Navíc máte šanci, že výkonnější počítač vám déle vydrží i v čase. Nároky jednotlivých aplikací totiž postupně vzrůstají. Pracovní PC, které vám stačilo na pohodlné surfování internetem, sledování filmů a spouštění komunikačních programů, už může být po pár letech prakticky nepoužitelné.

Pokud se tak nechcete dočkat extrémně pomalého chodu, zasekávání a nestability, rozhodně je dobré si naplánovat výkonovou „rezervu“. Co by tedy dobrý počítač na hry rozhodně měl mít?

Parametry vhodného počítače

Procesor

Jedním z nejdůležitějších technických parametrů je u počítačů jednoznačně procesor. Za jakýsi základ můžeme považovat Core i3 od značky Intel, případně podobnou nižší sérii Ryzen 3.

Pokud chcete mít dostatečný výkon i do budoucna, hledejte však u obou značek nejméně „pětkové“ procesory, tedy Core i5 nebo Ryzen 5 či nejnovější Core i7.

RAM

O tom, jak výkonný počítač bude, rozhoduje také paměť. Dostačující hodnota RAM by na hry dnes měla být nejméně 4 až 8 GB. Pokud bude vyšší, to znamená 16 GB nebo 32 GB, pochopitelně chybu neuděláte.

Grafická karta

Pro herní počítač je stěžejní i kvalitní grafická karta. Především nenáročné hráče uspokojí grafika ze série NVIDIA GeForce GT. Poslouží i na zpracování multimédií. Pokud si však chcete dopřát lepší zážitek, zvolte některou z karet z řady GeForce GTX. Alternativou je konkurenční AMD, pro ty „skromnější“ zejména z řady Radeon RX, případně RX Vega pro náročnější. 

Disk

V tomto případě je vhodné sáhnout po kombinaci rychlého SSD disku, který zajistí pohodlný běh systému, a běžného HDD, který nabídne stále ještě za přijatelné ceny vyšší kapacitu.

Cena

Samozřejmě platí, že neomezený rozpočet může obnášet i počítač za stovky tisíc. Většina lidí se však musí držet finančně poněkud více „při zemi“. Velmi dobrý počítač lze pořídit do cca 30 000 Kč.

Pokud přece jen tak vysokou částku zaplatit nechcete či nemůžete, sáhněte po repasovaném herním počítači. Použité modely pocházející leasingu, případně z předváděcích akcí, mohou nabídnout výrazně nižší ceny s úsporou až 60 % oproti zcela novým modelům. Zkrácená záruka na tato zařízení je v délce 12 měsíců.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *