Není dřevo jako dřevo aneb dřevěné dekorace trochu jinak


Zařizujete si byt a hledáte inspiraci? Dřevěné dekorace mohou být onou pověstnou třešničkou na dortu, která z hezkého pokoje udělá pokoj výjimečný a osobitý.

Nebo už spokojeně bydlíte? I ten nejkrásnější interiér vám po letech může připadat všední. Žádné větší změny nechcete, jste spokojení se svým domovem. Přesto ve vás pomalu sílí zatím nejasný pocit, že přece jen by to chtělo nějakou změnu.

Velké změny můžete dosáhnout i minimálními prostředky, pomocí několika vhodně zvolených dekorací. Nemusíte hned bourat zdi a stěhovat nábytek.

Podívejme se na několik tipů, jak vám dřevěné dekorace pomohou doladit, nebo dokonce změnit celý styl.

Provence styl

V posledních letech získal velkou oblibu. Zvlášť do šedých panelákových domů přinesl svěží levandulovou vůni francouzského venkova.

K provence stylu se obzvlášť hodí dřevěné rámečky, dřevěné plastické obrázky a stojánky na ubrousky dekorované technikou decoupage s motivy levandule. Dřevěné komody, židle, nebo aspoň krabičky, poličky a věšáky, nejlépe s bílou nebo šedou patinou.

Vůně kávy a rock’n’roll

Dřevěné bedýnky, jutové pytle, staré reklamní tabulky. Dřevo, chrom, koženka, plast. Tracyho tygr, skladiště kávy, puntíkované šátky, coca-cola a nespoutaný rock’n’roll. To vše patří k inspiračním zdrojům retro stylu vycházejícího z Ameriky padesátých let minulého století.

Začátek éry funkční moderny si můžete připomenout například dřevěnými miskami oblých a nepravidelných tvarů nebo dřevěnou retro cedulí. Dřevěné dekorační bedýnky, které mohou sloužit i jako poličky, budou zajímavým doplňkem.

Sklo, kov

I čistě moderní interiér kuchyně, kde převládá sklo a nerezové spotřebiče, lze skvěle ozvláštnit solitérním kouskem z ušlechtilého dřeva, který nebude rušit, ale naopak krásně vynikne. Ať už je to plastika v etno-stylu, dřevěné tácky nebo stojan na nože, originální kousek dodá interiéru neopakovatelnou osobitost.

Námořnický styl

Úpravu interiéru můžete pojmout i s jemným humorem a zvolit letní odlehčený námořnický vzhled, evokující slunce na vodní hladině, vůni soli a dobrodružství pirátských příběhů, vítr a volání racků.

K tomuto stylu se dřevo hodí nejlépe, vždyť z čeho byla loď? Věšáček na klíče ze starého prkénka, vedle kousek sítě s dřevěnými kolíčky, kterými můžete připínat vzkazy nebo nákupní seznam. Krásně vypadá třeba starý lodní kufr. Kormidlo, polička z pádla, dřevěná skládací rybářská židlička.

Tento styl je neobyčejně hravý, můžete se nechat unášet na vlnách inspirace.

Vintage pokojíček mladé slečny

A když jsme vytvořili pirátskou základnu pro kluky, nesmíme zapomenout ani na dívky. Co víc by takovou slečnu potěšilo, než krásná dřevěná šperkovnice se zrcátkem? K tomu dřevěná krabička na holčičí poklady. Stojánek na tužky, na sešity, hodiny a dřevěné rámečky na obrázky, to vše v jednotném stylu a barvě.

Dřevo je výjimečné a nemůže zůstat opomenuto snad v žádném druhu interiéru. Od nejjednodušších chýší až po vřavu velkoměsta, vždy bude v lidech hluboce zakořeněná touha po kontaktu s klasickým, živoucím, přírodním materiálem.

V našem e-shopu www.lepaso.cz si díky široké nabídce dřevěných dekorací můžete vytvořit svůj vlastní, originální styl, který bude s vaší osobností nejlépe ladit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *