Na co si dávat pozor při výběru skříně


Při výběru skříně je potřeba dávat si pozor na pár problematických faktorů. Některé skříně mají velmi dlouhou životnost a jiné se již po pár letech začnou ničit, a vypovídat svoji funkci. Kvalita skříně se dá odhadnout již při koupi a v tomhle článku si prozradíme nejdůležitější faktory.

Použitý materiál

Použitý materiál velmi ovlivňuje kvalitu a životnost skříně. Největší životnost mají skříně z masivního dřeva, nebo skříně kovové. U obou je ale poměrně nevýhoda jejich váha a těžká manipulace. Tenhle materiál se odrazí také na ceně, jejich kvalita a životnost je ale výrazně vysoká. Další poměrně kvalitní možností jsou různé variace dřeva a plastu. Nejmenší životnost mají různé dřevěné lepenky, které jsou levné, lehké ale snadno se poničí a jejich životnost je poměrně omezená.

Kvalita spojů

Při výběru skříně si pečlivě prohlídněte spoje. Některé mohou být na první pohled odbyté a již v obchodě odhalíte jejich slabiny. Nevhodné jsou také lepené spoje, u kterých je životnost dost proměnlivá. Doporučujeme volit spoje, které jsou řešené pečlivým zapadnutím dvou částí do sebe a následným smontováním kvalitními vruty.

Kvalita pantů

Panty hrají také velikou roli. Zajímejte se, jak jsou vyřešené pohybující se části skříně. Pokud jsou přidělané kvalitními panty, máte vyhráno. Často jsou ale tyto prvky řešeny různými levnějšími variantami a jejich životnost je pak daleko menší.

Další použitý materiál

Často se na skříni objeví i doplňkový materiál. Například zadní strana skříně může být řešená levnějším materiálem, který postupem času zeslábne a poničí se. Všímejte si i takovýchto detailů a berte je v potaz.

Umístění skříně

Hodně také záleží na budoucím umístění vybírané skříně. Zejména pokud vybíráme skříň do koupelny, do sklepa a dalších místností kde je zvýšená vlhkost, je potřeba volit vhodný materiál. Pokud možno je dobré vyvarovat se dřevu a pokud nejde jinak, tak takovou skříň, která je chráněná plastovou vrstvou (nikoli lakem) proti vlhkosti a vodě. Na závěr přidáváme 2 odkazy na doporučené e-shopy s nábytkem, se kterými máme velmi dobrou zkušenost a jejich zaměstnanci vám dokáží s volbou kvalitního nábytku dobře poradit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *