Kurzy francouzštiny – proč jim říct ANO?Ano, i v naší škole je v žebříčku vyučovaných jazyků stále na prvním místě angličtina. Nicméně, dotazy na jiné jazyky se množí a mezi nejčastější začátky vět, které u našich studentů slyšíme, jsou: „Proč se učit …“? Tak se dnes pojďme podívat zblízka na zoubek francouzštině. Proč se ji učit?

Jedná se o jazyk, který otevírá dveře do světa

Francouzsky mluví více než 200 milionů lidí na pěti kontinentech. Tahle věta by v našem článku mohla stát jediná – už jen ona sama o sobě by byla pádným důvodem proč kurzy francouzštiny začít navštěvovat.

Nejen u PELICAN, ale celosvětově je francouzština druhým nejvíce vyučovaným jazykem na světě, s angličtinou má společné taky to, že se ji ve všech zemích světa mohou studenti učit.

Znalost francouzštiny, opět stejně jako znalost angličtiny, taky znásobuje šanci na uplatnění na mezinárodním trhu práce – nejen ve Francii, ale taky v ostatních frankofonních zemích, kterými jsou třeba Belgie, Švýcarsko nebo Kanada.

Další možností jak svůj kurz francouzštiny dobře využít je vyrazit do zahraničí studovat! Znalost jazyka dává možnost studovat na prestižních univerzitách, což ty francouzské rozhodně jsou, řadí se mezi vůbec nejlepší vzdělávací instituce na světě.

No a pokud Tě práce ani studium v zahraničí neláká, můžeme Ti slíbit, že se Ti znalost jazyka bude hodit i při „obyčejném“ cestování. Francii ročně navštíví více než 70 milionů turistů za rok, což z ní činí jednu z nejnavštěvovanějších zemí na světě. Díky francouzštině (i snad jen té základní) poznáš zemi i její kulturu mnohem více a snáz.

Co si budeme povídat, při cestování jsou zejména kurzy angličtiny velkou výhrou, ale jistě už jsi slyšel o tom, jak si Francouzi obecně váží všech, kteří se o mluvení jejich jazykem snad jen pokusí.

Jedná se o jazyk mezinárodních vztahů i lásky

Francouzština je taktéž pracovní a oficiální jazyk řady významných organizací, jsou OSN, NATO, UNESCO, Evropská unie, Mezinárodní olympijský výbor nebo třeba Červený kříž. Že to zní až příliš vážně? Ale vůbec ne! Jen těžko bychom si sami dovedli představit krásnější, bohatější a libozvučnější jazyk. Ne nadarmo je francouzština mnohdy nazývána jazyk lásky!

Dobře se studuje a usnadní studium jiných jazyků!

A na závěr přidáme pozitivní informace pro všechny, kteří se pro kurzy francouzštiny v Brně u PELICANa rozhodnou. Jedná se o jazyk, který se dobře učí, a to zejména z toho důvodu, že k jazyku existuje obrovské množství učebnic a materiálů. Každý student si tak může najít pro něj zábavnou cestu k učení. Naučit se francouzsky s sebou přináší ještě další motivaci.

Když se tento jazyk naučíš, zaručujeme, že Ti ostatní jazyky, především tedy ty románské, budou učit jako po másle! Skvělý základ budeš mít taky pokud se po francouzštině rozhodneš pro kurz angličtiny. Více než půlka dnešní anglické slovní zásoby totiž pochází právě z francouzštiny!

Půjdeš do francouzštiny s námi? Budeme se těšit!

Tvůj PELICAN


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *