Jak ušetřit při nákupu herního počítače?Nákup herního počítače představuje do značné míry nemalou investici. Pokud patříte mezi milovníky herních novinek a chcete se oddávat skutečně luxusnímu hernímu zážitku, budete muset za každých okolností sáhnout hlouběji do své kapsy.

Ovšem i přesto pro vás máme pozitivní zprávu a tou je, že můžete ušetřit například tím, že si pořídíte repasovaný herní počítač, který je mnohdy oproti novým herním modelům počítačů až o 70 % levnější. V tomto případě rozhodně levný herní počítač neznamená, horší herní zážitek.

Čím musí herní počítač disponovat?

Podstatně důležitým parametrem u herního počítače je zejména jeho hardwarová výbava, která určuje jeho finální výkon. Procesor je totiž mozkem celého počítače a závisí na něm zejména rychlost daného zařízení a rovněž jeho schopnost zvládat i náročné detaily her, které jsou každým rokem propracovanější.

V současné době zakoupíte již takzvané čtyřjádrové procesory, popřípadě u starších typů stále naleznete pouze jádra dvě. Kvalitní herní počítačová sestava má ovšem již jádra čtyři. Jedině tak si užijete kvalitní herní zážitek po všech směrech.

AMD či Intel?

Na trhu proti sobě stojí dva hlavní výrobci procesorů, a to AMD a také Intel. Za nižší cenu pořídíme zejména AMD, ovšem je třeba zdůraznit, že v tomto případě musíme počítat s podstatně nižším výkonem.

Pokud si tedy chcete zahrát většinu her, které jsou aktuálně dostupné na trhu, budete si muset pořídit kvalitnější procesor, a to nejlépe procesor Intel Core i5 a úplně nejlépe Intel Core i7.

Pokud by vás zaujaly repasované herní počítače, i u nich seženete podobně kvalitní procesory Intel. Stačí se umět pouze orientovat v těchto oblastech a nešlápnete tak nikdy vedle.

Jak je to s RAM?

Větší paměť pro vás samozřejmě znamená mnohem plynulejší chod daného počítače. Malou paměť počítače přitom poznáte úplně sami a to tak, že se počítač zpomalí a jeho rychlost bude doslova a do písmene tristní.

Minimální výkon například u notebooků je v současné době 4 GB. U kvalitnějších herních modelů se ovšem setkáte s velikostí RAM klidně i 8 či 16 GB. Kvalitní herní stolní počítač, který má 16 GB vám připraví nepopsatelný herní zážitek.

Velkou roli hraje také grafika počítače

Vždy volte grafickou kartu, která bude takzvaně dedikovaná. Tu naleznete na základní desce, a to v podobě úplně samostatného čipu. Tato grafika má tedy svou vlastní paměť. Nabízet by měla minimálně 4 GB, a to pro dokonalý výkon.

K takovéto grafice ovšem budete rovněž potřebovat také výkonnější chlazení, jelikož se grafika velmi rychle zahřívá.

Další důležité aspekty herního počítače:

  • Velikost displeje
  • Zobrazovací technologie
  • Rozlišení

Repasované modely herních počítačů vám ušetří tisíce

Alternativou kvalitních herních počítačů, jsou počítače repasované. Tedy modely, které jsou z vyšších produktových řad výrobce a které se například vrátily z různých předváděcích akcí anebo leasingů.

Před jejich prodejem vždy dochází k jejich testování a také k tomu, že se případné vadné díly počítače nahradí těmi novými. Oproti naprosto novým modelům tak nákupem repasovaného počítače ušetříte až 70 % z ceny.

Záruka na repasovaný počítač je vždy 12 měsíců. Na stránkách inComputer.cz si můžete klidně zakoupit repasované modely od známých výrobců, jako například HP, Dell či Lenovo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *