Jak spolehlivě vyřešit problém s vlhkým zdivem


Teplý a útulný domov. To je to, co zejména v současných zimních měsících, kdy nás obklopuje sníh, déšť a vlhkost, oceníme nejvíce. Bohužel právě v tomto období je naše obydlí nejvíce náchylné na okolní povětrností podmínky a zejména pro zdivo je bezproblémové přečkání zimy nelehký úkol.

Pokud je zdivo dobře ošetřeno proti okolní vlhkosti a nechybí mu dostatečně kvalitní a dobře aplikovaná hydroizolační vrstva, pak není čeho se obávat. V opačném případě je jen otázka času a intenzity nepříznivých faktorů, kdy začne okolní voda zdivo narušovat. Problémy nemusí způsobit jen déšť a sníh, ale i vzlínání kapilární vlhkosti. I v tomto případě porušení vnitřních struktur zdiva může mít fatální následky.

Komplexní a spolehlivé řešení

Plíseň, zápach či mapy na stěnách. To jsou nejčastější viditelné projevy vlhkosti napadeného zdiva. To, že zdivo není v pořádku pouze na povrchu, je jasné. Samotné struktury zdiva jsou narušeny, neplní správně svoji funkci a negativně ovlivňují i své okolí. Nakonec i pobyt v místnosti, který je napadena plísní, není nejen komfortní, ale ani zdraví prospěšné. Jak je zřejmé z výše uvedených vět, kompletní a rázné řešení by mělo být jasnou prioritou. Ono řešení se nazývá „sanace zdiva“.

Přistoupíme-li k sanaci vlhkého zdiva, měli bychom mít na paměti, že se se nebude jednat o jednoduché zednické práce. Slovní spojení „sanace zdiva svépomocí“ by nás tedy ani nemělo napadnout a měli bychom k situaci přistoupit zodpovědně. Tedy povolat profesionály, kteří mají se sanačními pracemidlouholeté zkušenosti, precizně znají a dodržují osvědčené a doporučené postupy, mají v portfoliu dostatečný počet realizací a odvádějí svou práci spolehlivě.

V čem sanace zdiva spočívá?

Oprava struktury zdiva, neboli doplnění chybějící či nedostatečné hydroizolační vrstvy. To je obecným cílem sanačních prací. To, jakým způsobem je hydroizolace zdivo dodána, záleží na odborném posouzení, které by mělo brát v potaz přístupnost, míru dosavadního narušení zdiva, typ a umístění zdiva, či další okolní vlivy, které mohou mít na výběr té konkrétní sanační metody vliv.

Někdy je vhodné použít chemickou či krémovou injektáž zdiva, jindy využijeme svislou hydroizolaci a výjimkou není ani podřezání zdiva či narážení plechů.


od


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *