Fialky a co bychom měli vědět


Zima je letos taková všelijaká. Vánoční svátky opět byly klasicky na blátě a sníh se nám letos ukázal až v lednu, a to na pár chvil. V nížinách a ve vesnicích se sníh drží samozřejmě déle, co se však týče velkých měst jako Praha nebo Brno nebo Ostrava, v nich je převážně teplo a mokro – sníh se zde drží jenom chvilku. V těchto velkých městech se tak lidé rozhodují pro přivolávání jara – kupují si například typicky jarní kytičky do váz nebo na okenní parapety. K těm nejčastějším se řadí hlavně tulipány, ale taky se ve velkém kupují oblíbené fialky.

Je všeobecně známo, že pokojové rostliny dělají domov domovem. Přece jenom dodávají domácnosti živost, trochu energie a příjemného ducha. V současné době se k těm nejvíce kupovaným květinám řadí hlavně stálezelené rostliny, o které se nemusíte takřka vůbec starat, protože si žijí svým vlastním životem. Pokud byste však chtěli něco kvetoucího, měli byste sáhnout po již zmiňovaných filkách.

A jestliže se řadíte do skupiny „zahradník-amatér“, poradíme vám, jak se o fialky vlastně máte starat.

Jaké mají fialky rády místo?

Fialky se zpravidla dávají na okenní parapet. Mají totiž rády světlo, ale zase nemají rády přehnaně ostré světlo, proto volte okenní parapet, kde na oknech máte žaluzie nebo záclony.

Kdy fialky zalévat?

Fialky potřebují zálivku co týden. Zpravidla se zalévají do kelímků pod květináče. Je nutno dodat, že fialky nemají rády, když se přelijí. To, jestli jsou přelité či nikoliv, poznáte tak, že vám začnou uhnívat listy. Jestliže zas nemají dostatek vody, začnou vám květy schnout.

U fialek dbejte na to, že to jsou rostliny, které nekvetou po celý rok. Jsou to trvalky, jednou za čas vykvetou, poté zase odvetou. Neměli byste se toho zaleknout, je to naprosto běžný věc.

A co kropení fialek?

Fialky se nekropí. Bohatě jim stačí zálivka jednou týdně. Kropení jenom způsobí hnití listů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 20 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

od


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *